Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

TrackMania Nations Forever CZ

Obrazek

 

Trackmania nations ForeverÚspěch prvního dílu freewarové TrackManie s podtitulem Nations byl doslova fenomenální. O tom svědčí například i statistické údaje o počtu zaregistrovaných účtů - těch nakonec bylo skoro 4 miliony a hra dohromady eviduje 30 milionů registrací. Neskutečně vysoká čísla. Čím se hra dokázala tak razantním způsobem proslavit? Důvody jsou vesměs dva. Především tím, že její kvalita je naprosto srovnatelná s komerčními tituly, některé by dokonce bez problému TrackMania Nations trumfla. Jako druhý důvod vidím neskutečně zábavný, propracovaný a chytlavý multiplayer. Nyní jsme se konečně dočkali dalšího pokračování, do názvu přibylo slovíčko Forever a já jsem byl hodně zvědavý, co si pro nás tvůrci připravili.

Trackmania Nations ForeverTrackMania Nations Forever se ve svém základu nijak razantně nezměnila a opět se jedná o značně originální adrenalinové závody na specifických tratích připomínajících stařičké Stunts. Od běžných závodních titulů se liší v celém designu tratí, které se mnohdy podobají spíše horské dráze. A co je hlavní, každá trať má své originální kouzlo, a tak vás hra po chvíli rozhodně neomrzí. I tentokrát se nám nabízí několik režimů, pojďme si je postupně rozebrat. První zde máme běžný singleplayer, který určitě zpočátku doporučujeme projet. Získáte v něm cenné zkušenosti, jež později využijete a zužitkujete při mnohem zábavnějším multiplayeru. Ano, právě ten totiž opět tvoří celou kostru hry. Při prvním spuštění si jednoduše  a zdarma vytvoříte účet, přes který potom budete hrát. Veškeré vaše působení v Nations Forever se započítává do statistik, které jsou následně různě vyhodnocovány a jsou z nich sestavovány žebříčky. Například podle zemí, což je hodně zajímavé. Na výběr máme tentokrát solidních 65 tratí dělených podle obtížnosti.Navíc hra obsahuje skutečněTrackmania nations Forever jednoduchý editor tratí vlastních, takže si každý může tvořit zajímavé tratě podle své fantazie.

Vylepšením prošla dokonce i grafická stránka hry. Na první pohled jsem uvítal moc hezké a skvěle přehledné menu. Samotná in-game grafika dosahuje kvality dnešních běžných komerčních her, pro lepší představivost doporučujeme prohlédnout okolní screenshoty. Docela s překvapením jsem přivítal další novinku - podporu 3D brýlí, ikdyž jsem ji nevyskoušel ohlasy na ně byly kladné. TrackMania Nations Forever opět přináší ohromný balík dlouhotrvající zábavy a především hraní multiplayeru je skutečně velmi návykové.

Co je teda nového?

 • Vylepšený grafický engine s podporou 3D brýlí pro ještě větší herní zážitek.
 • V prostředí stadionu mohou hrát společně hráči Nations i United.
 • Zjednodušený editor tratí vhodný převážně pro začínající stavitele ^^.
 • Mnoho drobných vylepšení, kterých si nemusíte na první pohled všimnout - přepracovaný multiplayer, zlepšená detekce podvodníků...
 • 70 nových tratí pro United (Bílá série + nově Akrobacie).
 • Kompletně nová Nations kampaň čítající 65 zbrusu nových tratí.

  Image 

  http://uloz.to/326158/tmnf.part1.rar
  http://uloz.to/326175/tmnf.part2.rar
  http://uloz.to/326254/tmnf.part3.rar

  nebo

  http://downloads2.computergames.ro/hdd2/fullreleases/tmnationsforever_setup.zip

   

   

 •